Září 2012

LEGALIZACE PATÁ

28. září 2012 v 14:44


[28.09.2012, 06:25]
Napadlo mě dojít někam na veřejnou manifestaci s nápisem DEJTE NÁM PARADIKTUM! Napsaným rukou na papndeklu. A vtlačit se co nejblíž fotografům. Musím začít sledovat politické programy...


Ve čtvrt na tři odpolední mám hotovo, na případnou účast připraveno - jedinou ovšem chybu můj plán má, že ve zdejším maloměstě se žádné veřejné demonstrace obyvatelstva nekonávají, natož aby za asistence kamer zpravodajských televizních štábů, před něž bych zejména potřeboval s tímto mobilizujícím heslem vstoupit; nějakou oficiální fotografií případného četkařského reportéra bych taky nepohrdnul, kdyby dokonce vyšlo v novinách nebo se vysílalo ve zpravodajském šotu, zajisté by zpestřilo, oživilo i zhodnověrnilo dokumentaci legalizace dotyčného slova prostřednictvím oficiálně citovaného veřejného užívání.
Navíc mám dojem, že se můj život hodně rychle krátí, a proto že již žádnou vhodnou veřejnou demonstraci zaživa nestihnu; ale návod pro kohosi mne čipernějšího snad mohu zanechat...

Jen jsem včera dopsal, uvědomil jsem si, v čem pokračuji nazítří.
To výsledné včerejší heslo znělo jinak, nežli jsem mínil původně: je přece jenom jistý rozdíl mezi významy DEJTE a VRAŤTE, a ne pouze tím, že hlásanými požadavky jsou si ta slovesa víceméně protichůdná.
Opravil jsem tedy, přetřel, přepsal a následně vyfotografoval. Zde zařadil.
Přes všechny změny, opravy, zásadní zůstalo: kvůli případné příští manifestaci jakéhokoli druhu budu muset s transparentem odjet vlakem do Olomouce, popřípadě kilometry bližší Ostravy.


LEGALIZACE TŘETÍ

26. září 2012 v 11:10Obec Polešovice, katastrální území Zbořiska, okres Uherské Hradiště.
Pozemek po státem vybourané zemědělské usedlosti č. p. 117.
Rozloha 305 m2.
Můj majetek.
Pokud maringotku/skříňový přívěs z armádních nadbytků koupím a instaluji příští jaro s příslušným nápisem názvu galerie a následně zveřejním jako zprávu v novinách, dokonce uvedu do běžného galerijního provozu - zavedením ve všeobecnou známost zlegalizuji slovo.

LEGALIZACE DRUHÁ

25. září 2012 v 7:57

Jakú to najít
bylinku, s ňú ovoňat
paradiktýnku...


> Od: tupesy.keramika@seznam.cz
> Komu: paradikta
> Datum: 26.09.2012 11:50
> Předmět: Re: Re: Fwd: Dobrý den v Tupesích, ptám se vás dneska u nás, u vás zítra:
>
Dobrý den,
nevím odkud jste si stáhla obrázek, ale mé stránky jsou http://www.tupesykeramika.wz.cz (tam je celá nabídka toho co vyrábím)
a tam určitě čutoru nemám.
Malé čutory do ruky bohužel nedělám.
S pozdravem
Miroslava valentová

> Komu:
> Datum: 02.10.2012 08:51
> Předmět: Fwd: Fw: Dobrý den na obecním úřadě ve Zlechově, snad budete tak laskavi
>
Dobrý den,
holky z OÚ mi Váš mail odeslaly hned, jak jej obdrželi. Malovali jsme dům a proto so ozívám až teď.
Z vašeho mailu přesně nevyplývá, zda se bude malovat dle animace, tj. jedna strana vzor "tupeský" a druhá "paradiktýnka".
Či jinak ? Zobrazená čutora není užitková, jedná se o majoliku a ta mírně " propouští", je jen dekorativní. Taková čutora (výška 20 cm) stojí 264,- Kč. Pokud by odběr byl do obchodu, či větší počet, cena by mohla být ještě nižší.
Je-li z vaší strany požadavek na užitkovost výrobku, musel bych použít jinou hmotu na vyšší výpal (kamenina) . Pak by objednávka
musela být na cca 50 ks, abych naplnil pec a výrobek byl za stejnou cenu. Výrobou kameniny se zabývám jen okrajově.
S pozdravem
Vojtěšek


LEGALIZACE PRVNÍ

24. září 2012 v 8:50

From: paradikta [mailto:paradiktynka@centrum.cz]
Sent: Monday, September 24, 2012 4:11 AM
To: info@napajedlastud.com
Subject: Dobrý den v napajedelském hřebčíně, chvíli vás vyruším:
Dělám teď na takové eseji vycházející z teorie slov filozofa Wittgensteina. Nedivím se, že se mi začíná hromadit takový něco jako odpad, slova zatím neexistující, které bych potřebovala jejich užíváním ve slovní zásobě zlegalizovat.
Nabízím vám dvě -- PARADIKTUS, a PARADIKTA.
Jako jména dostihových koní by se mi líbila. Nevím sice, jaká jsou pojmenovávací pravidla v koňáctví, ale kdybyste akceptovali, a hříbatům dali, bylo by to i vůči tomu světoznámému Wittgensteinovi fajn.
Má totiž s Napajedly cosi společného - občas jimi za první války projel vlakem jako voják z haličské fronty do Vídně a zpět.
Pokud jsem vás nabídkou zaujala, děkuji.
Pavla.

> Od: "Balaštíková"
> Komu: "'paradikta'"
> Datum: 24.09.2012 07:38
> Předmět: RE: Dobrý den v napajedelském hřebčíně, chvíli vás vyruším:
>
Dobrý den,
Děkujeme Vám za nápad, jména se mi líbí a napadlo mě ještě dát jméno Wittgenstein. Jmény nás můžete zásobovat i nadále, někdy již dochází nápady.
Přeji příjemný den
Margit Balaštíková