Význam slova je dán jeho použitím.

8. listopadu 2012 v 10:00Způsobem jeho použití.
Častostí a zajímavostí kontextů jeho používání.
To je základní odpověď, proč se jedno slovo ujme, a jiné, třebaže i sympatičtěji či ještě melodičtěji znějící, ne

Obdobně věc, předmět, situace či příležitosti, jež slovo označuje a které s ním tak souvisí a určují ho, jako svého druhu lidskou užitečnost, implikují, jak dlouho a oblíbeně dotyčné které slovo v lidském užívání vydrží - popřípadě pouhé jen to, vůbec zdali a jak úspěšně se do lidského používání zařadí.
Bude-li zvuk nebo záznam vůbec slovem, je odvislé i od svého druhu náhody, náhodnosti, z čehož platí, že svět jako existence slovy námi popisovaná je cosi velmi náhodného nebo nejistého, je jako celistvost jsoucno velmi náhodné - v případě jinak znějících nebo psaných slov by mohl být cosi zcela jiného, čímsi jiným, obskurní paralelitou jiného jazykového i významového druhu. O čemž se můžeme velmi snadno přesvědčit, začneme-li ty vůbec nejjednodušší věty platné o našem světě překládat z naší řeči do nějakého jiného jazyka, například … a nemusí se hned dít do pípotu morseových značek.

Z tohoto ohledu by někomu ze zdejších mohlo stát za zájem ono doposud nic neoznačující slovo paradiktum, a jeho různé odvozeniny - za snahu i zájem jakýmkoli způsobem užití nebo užívání zařadit ono neexistující mezi zcela normálně běžné, a vytvářet tak jinou nebo paralelní realitu nežli je zatím ta všedně okolo běžná. Odjakživa existující pro všechny nevědomé pozorovatele jakoby bez vědomí zásahů, tedy intervencí, jazyka.
Chcete snad někdo tady změnit svět? Lze to učinit snadno, a ještě nadto jen jediným jediňoučkým, a ke všemu neexistujícím, slovem?

? ? ?

Jak by například vyhlíželo gesto onoho slova paradiktum ve standardizované znakové řeči?
[08.09.2012, 05:57]
Ve slovech samých
není nic. Jen co jim my
sami dáme. Víc?


[16.09.2012, 17:15]
Zítřejší meta:
slovem paradiktum zkus
nazvat věc světa.

Žádnou z děv zájmem
mým neoslovím; smůly
cent, to vám povím.


PŘED ZÁKONEM
[04.10.2012, 17:14]
Hleď, před Zákonem
paradiktum. "Proč vcházíš?"
"Pokoušet tvůj um."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama