Téma týdne "Noční potvorové" – ČTVRTÉ POKRAČOVÁNÍ

16. prosince 2012 v 12:48Tramvaj s paní doktorskou Opavskou odjela, já stojím kdesi jinde, v jeskyni pod železobetonovými mosty jakýchsi silničních nadjezdů, svislé stěny jejich podpěrných pilířů, na nichž se jako dávní trilobiti zachovaly otisky povrchů i spár prken stavebních bednění, v průhledu mezi sloupy přede mnou svislá obdobně hrbolatá betonová zeď s nápisem PARADIKTUM vyvedeným kohosi rukou, vždyť on vlastně ten vápenec s otisky dávných skořápek je dneska přece vsázkovou surovinou cementárenských velkopecí, jak to v mém snu všechno jako příčiny se sebou souvisí, stojím už blíže šedé zdi s bílým vápenným nápisem a vidím vedle něho stejně veliký ještě druhý, PARADIKTUM jako PARADIKTUM, oba vzkazy napsány rukopisnými verzálami, které se na první pohled vlastně mezi sebou ani moc neliší, ale cosi mě na jejich vzhledu upozorňuje, jakási očima nepostřehnutelná drobnost, přesto pro mysl svědčící, že je nepsala jedna a tatáž osoba.
Jsou ta dvě slova stejná?, nutká se mi snad proto otázka.
Pokud nebyl psáčem jen kdosi jeden levicí a pravicí současně, rozuměli těm vzhledem stejným slovům identicky ti dva je současně píšící? Měla pro ně tatáž slova stejné obsahy?
Zkušenost se slovem jsoucí, čili duch.
Proč se mi poznovu vnucuje tato středověce znějící věta zrovna tady v hluku uvnitř ulity prostoru pod mosty nadjezdů?
Bože, napadá mě náhle, kdosi mohl slovo napsat první, třebaže ono naprosto neexistuje, a po nějakém čase ho pouze jen opsal jako jakýsi ornament kdosi jiný podle prvotního vzoru podoby!
Slovo jako smysl se pouhým bezúčelným opisem mohlo kýmsi nechtěně změnit pouze ve slovo jako už jen znak, ale znakem přece už bylo jako každé jiné slovo už předtím, jako by mi kvůli ozvěnám hluků docházela slova, jimiž bych ozřejmil i popsal bezprostřední situaci viděného, jak se náleží.
Jimiž bych, jak se náleží, popsal i ozřejmil bezprostřední situaci viděného.
Jimiž bych, jak se slovy slovům náleží, popsal i ozřejmil intuitivně sdílené.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natálie. Natálie. | Web | 16. prosince 2012 v 13:56 | Reagovat

Skvělé ! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama