(20. ledna)

20. ledna 2013 v 8:32

(1) Konečně hned čerstvě zrána nápad, který možná bude lze ještě rozvinout - a to jsem přitom ještě ani nevstal z gauče!!!
Vyrábím teď celohlavovou masku, klobouk, prosophos, a souběžně jsem si celou dobu vědom, že nasadím-li si ji při demonstraci seshora přes obličej, sice nic nebudu kolem sebe vidět a budu tak nucen stát namístě - a přitom přesto budu porušovat dotyčný paragraf zákona shromažďovacího, jenž stanovuje, že demonstrovati se má i identifikovatelným obličejem, bez ovinutých šál, nasazených škrabošek, masek, a podobně.
Je tady možnost prohlásit dotyčné prosophos za umělecké dílo, na které se příslušné omezovací ustanovení § vztahovati nemůže - jenomže zkuste huhlat zpod nasazené masky s rozčertěnými policajty, a to obzvláště v případě mém, který s sebou nenosí občanský průkaz, neboť tento identifikát již před pár roky jako estébácký instrument od samé chvíle jeho vzniku odevzdal jedné z radnic tohoto genocidně zločinného státu.
Jediný osobní průkaz opatřený fotografií mé přibližné obličejové podoby skryté pod papndeklovými stěnami bednovitého prosopta, slepý, který bych mohl po celou mou přítomnost v takovéto řeži držet v ruce před sebou, je tak akorát moje slevenka na důchodcovské jízdné Český drah.
Pro jsem tedy rád za onen čerstvě ranní dnešní nápad, který paralelně řeší i ještě jinou mou obtíž, kdy stávám tam sám, všemi jako exot fotografován, občas komusi předám lísteček s mým narychlo napsaným nebo nadiktovaným mail, aby mi zhotovitel poslal jeho fotografie mě s transparentem na takovouto adresu nazpátek. Moc se mi to tenhle postup neosvědčuje, po dnešním nápadu i v této maličkosti bych mohl uspívat líp, neboť mé exponáty, popřípadě i příští již artefakty, si zaslouží autentickou dokumentaci, tedy i včetně s nimi souvisejícího osobního archivu.
Tady někdy mohu přicvaknout na transparentový korpus kolíčkem na prádlo áčtverku s mou mailovou adresou, dotyčnému stačí jenom cvaknout, aby si kontakt neztratitelně zafixoval.
Nebo adresu i s komentářem, oč se vlastně v mém případě jedna si mohu na univerzálním archu umístit na záda a stručně na ni odkazovat fotografy, policajty a různé jiné zájemce.
Transparenty, jak mi jeden po druhém vznikají, míním po nějakém čase vystavit v galerijním prostředí včetně dokumentace jejich účasti na autentických demonstracích, jak mi budou postupně přibývat, mohu je s příležitostmi navlékat všechny na sebe, a držet v rukou - a ve výsledku tak být sám výtvarným objektem a nebo přímo mobilní výstavní síní.
Pokud znáte film s názvem ČARODĚJ ZE ZEMĚ OZ - podobat se v takovémto svém demonstračním brnění jedné postavě z jeho děje, myslím, že se jmenovala Plecháč.

Somewhere over the rainbow…


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama