"Co si vzít s sebou na pustý ostrov"

2. ledna 2013 v 12:15Při otázkách podobného druhu, včetně těch Co si vzít při takové příležitosti na sebe?, moje odpověď bývá pokaždé táž: Cosi, co připomíná tradici svatého Paradiktýna. - například čtvercová placka s motivem žlutozeleného paradiktýnského kříže se sichrhajckou k zapnutí na límec.
Sichrhajcka, čili spínací nebo zavírací špendlík, se přece odjakživa obzvláště hodí při pobytech na jakémkoli ostrově, vždyť je například i základní součástí různých těch skautských balíčků poslední záchrany.
A co se týče skautů samotných, plavčíci, berte si z jejich odhodlání vzor, odevždycky jsou totiž jako svědci k slávě Paradiktýnovy tradice připraveni k čemukoli.
Jak známo z příběhů robinsonů, trosečníků a jiných ztroskotanců, základem jejich záchrany byl vždy rum, nejlépe ve formě plného soudku. Proto připomínám nezbytnost na Slovácku odevždycky vyhlášené paradiktýnky, která v čutoře blízce s sebou, ať již ve formě likéru a nebo pálenky, oproti klasickému třtinovému rumu je ještě navíc i zaručeně všechno léčivá.
Podotýkám, že jako mořské zavazadlo naprosto nejlepší je mít s sebou věrnou tyč z paradiktýnového dřeva, když paradiktýnový strom sám od nepamětna jistí dlouhověkost a tyč z něj držena před plavcem či plavkyní v natažených rukou zajišťuje bezpečí, komfort i pohodlí i mezi těmi nejohromnějšími vlnami.
Je přece známo, podotýkám speciálně k tomuto bodu, že například o potopené paradiktýnové ponorce nikdy nikdo nic neslyšel.
Jakož i doposud žádný z vás ne moudro, že žraloci dřeva paradiktýnská nežerou..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama