3. IRACIONÁLNÍ NÁZORY VEDOU K NOVÝM ZKUŠENOSTEM.

6. září 2015 v 20:42

Poněvadž jedna z autentických tibetských notací, kterých mi pan Jaromír Typlt poslal v sobotu celou triádu, se zpoza Himalájí zevně (a přitom zajisté bezděčně) velmi podobá grafickým výkonům té mnou hledané otrokovické paní, dnešní příspěvek pojednám jako svého druhu pátrací relaci - a budu do něj snášet markanty, jak jsem je vypreparoval či vyexcerpoval v detailech několika fotografií narychlo, jež jsem pořídil dopoledne tamtoho čtvrtku před půltřetím týdnem v čekárně otrokovického nádraží.
Za čtyři dny, poznovu ve čtvrtek, jedu na toto místo mnou nedokonaného minulého činu zas.

Tak tedy první markant, jak říkají kriminalisté, souvisí s oblečením dotyčné, znalkyně módy by svedly určit původ jejího kostýmku podle střihu nebo použitých knoflíků, když vše pospolu mi připomíná, i s decentně proužkovaným svetříkem, mohovitější časy jejich majitelky, příslušnice střední třídy, kdysi dokonce vysokoškolačky, řekl bych.
Zřetelná zašle ušpiněná omšelost utkvělá na záhybech jen podporuje mou domněnku.
Velmi úspěšnou identifikační položkou svého druhu by mohla být tahleta onošená kabelka, nakolik byla finančně nákladná, nechám na posouzení jiných. Mě by zajímal odhad případného roku výroby, jakož i hypotéza o druzích obchodů, v nichž mohla být k nabytí.
Popřípadě pokusy o uhádnutí původního sociálního statusu takové zákaznice.

Moje otázky po takových jednotlivostech, které by bylo možno vyčíst z detailů podob předmětů, souvisejí s mou ohlášenou příští výpravou - neboť se míním od rána do odpoledne prohánět nejbližší čtvrtek pěšky po celých Otrokovicích a poptávat se.
Vybaven dílčími indiciemi navíc, mohl bych se tázat účelověji a cíleněji, neboť znaleji.


Též ženou používaná propisovačka není podobou až zas tak samozřejmá, sám jsem obdobně na korpusu tečkovanou ještě neviděl.
Možná, že i o ní bude kdosi vědět cosi víc.


Zde se pro pátrací účely pro mne nejeví zajímavého nic víc nežli grafický motiv na obálce dalšího z ženiných sešitů.


Detail propisovačky a zakončení nehtu na palci ruky.


Číslo.
Řada čísel za sebou, jež nemusí být pro způsob jejich zápisu náhodná - a naopak je zažitým, a bezděčně vyjevivším se, reziduem jakéhosi dávnějšího mnemotechnického stereotypu.
Byť ženu samou od prvního setkání označuji za psychotičku, přesto by si jakousi původní souvislost mohla takto vybavovat.
Dejme tomu, například, bankovní účet, kolik obvykle obnáší jeho zápis čísel postupně následujících po sobě?


Zde je onen v úvodu avizovaný zcela zřetelný úkol pro všechny manikérky a dámy podobných či souvisejících profesí, neboť ono zastřižení jejího nehtu je čímsi typické, charakteristické či reprezentativní.
Jakož i ona svěšená vytažená kůže nad článkem prstu by mohla implikovat odhad jakéhosi souvisejícího životního příběhu.

Dokonce inspirovat celý případný film - Antonioniho ZVĚTŠENINA budiž tu vzpomenutým příkladem.Kde se kupují, případně ve které síti obchodů nebo supermarketů jsou, nebo byly, bývaly, k dostání takovéto sešity značky HERLITZ?


Popřípadě tyhle červené vypadající jako krámsky zcela běžné…Dokonce: být mezi mými fejsbukovými známými nebo alespoň občasnými interesanty dovednostmi nebo zájmem chiromanti, jestli se chiromantií nazývá čtení z lidských dlaní, možná, že by i takto vyčetli cosi prospěšného mému pátrání.

K němuž vyrážím, blbcům k nepotřebě, do Otrokovic ve čtvrtek 10. září, stříbrněmodrým elefantem s odjezdem časně ráno v 6:12 z Českého Těšína.


Tohleto moje související povzdechnutí pochází ze stránek četby Jakuba Demla.

Doufám, že v jeho díle je kdesi obsažen i citát, že i každé psaní by mělo být způsobem modlitby.

Loni o prázdninách jsem mu byl na hrobě..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama