QUO VADIS, DOMINE… (13.)

19. března 2017 v 11:40Už jsem si byl jist, že po onom vyjádření právničky městského úřadu prostě dotyčnou pominu, a začnu se věnovat už přímému sběru, navíc přesvědčen, nebo alespoň předpokládající, že někdo z těch, kteří sem vstoupí, se zamyslí nad kontextem; popřípadě nad analogiemi, které z některých detailů této zcela běžné písemnosti plynou.

Nestalo se, dnešním zdejším i zločinné připadá zcela samozřejmé, naprosto si nejsou schopni jiné znění představit.

Zákon neukládá kandidátovi, obecnímu úřadu, ani jinému volebnímu orgánu povinnost "autorizovat" listy či sešity, které budou sloužit ke shromažďování podpisů osob podporujících kandidaturu. S ohledem na to Vaší žádosti o autorizaci "předvolebně petičního sešitu" nemůžeme vyhovět.

Pominu ono slovo my použité v textu, který podepsala jen jedna, aniž tuto vyjádřenou pomnožnost hrozby silou odebéřu ho jako výraz povyšování úřadu nad občanem, jako ono dávně vaculíkovské panování, jež svědčí, že v posledních 27 letech se tu nezměnilo nic.

Nadále platí praxe onoho nadlidství funkcionářských časů coby odznaku síly plynoucího z papalášsky zastávaného postavení, z hodnoty přiřčené komusi ještě vyšší neochvějnou autoritou, jakož i z byrokratického autoritářství, nomenklaturní vyvolenosti, dokonce sebevědomí předurčenosti a tak dále - říká se takovému mluvnímu postoji plural majesticus, tedy způsob, jímž mluvčí dává najevo svou vážnost jako neochvějnou povýšenost svého postavení.

To, že zákon cosi nezmiňuje nebo nezakazuje, neznamená, že ono cosi neexistuje nebo nemůže být zohledněno nebo umožněno.

V tom, co není zakázáno, je možno vyhovět.

Jen je třeba rozumět, a respektovat je a nikoli účelově zneužívat, tendencím významových analogií obsažených v onom slovu samém.

Vyhovět nikoli ve smyslu vyhovění žádosti o milost v případě trestu smrti pro odsouzeného v politickém procesu 50. let, kdy obdobně nebylo možno kvůli vůli, či nevůli, strany a vlády vyhovět - nýbrž vyhovět ve smyslu kooperovat, podílet se, usnadnit, zohlednit zrovna tento malý kousek na čemsi jako cestě ke společně zažívané situaci zvané demokracií. Nejde jen o to, že opatřeno nějakým razítkovým signem spolupráce s jakousi institucí, která sama vzniká jen volbami, bych před těmi volbami i já takovou kolegiálně potvrzenou důvěryhodností přece šířil mezi veřejností docela jen drobnou zprávu o důvěryhodnosti sytému, svého druhu laskavě vstřícnou demokratickou osvětu.

Takto přečteno, neboť neochotou, nezájmem a škodolibostí písemně úředně vyjádřeno, s vyřazením slova laskavost z používaného slovníku, pak tedy platí, že systému na těch, jež by ho měli autorizovat, stvrzovat, vůbec nezáleží, naopak, že pro systém je zásadní co nejvíc každé dílčí lidské svobodě vršit překážky, neboť není větším trestem nežli bezesmyslně namáhavě beznadějná práce, jak soudil Albert Camus, a že taková robotárna neobsahující samet svobody, a zejména nějak ztížená a jakkoli naoktrojována navíc, je tu trestem, obdobně jako v nějakém koncentráku anebo gulagu.

Včera, s dokončením počtu tuctu, jsem se už nemínil v tomto smyslu obtěžovat.
Nedalo mi to, nakonec i apoštolů bylo taky s jejich atamanem 13, proto, stejně jako kdesi na začátku uvnitř prvního mého blogu o stavu či poslání příštích komunálních voleb v Českém Těšíně, které se uskuteční až teprve na podzim příštího roku, postačí mi již dnes, půldruhého roku před nimi, k popisu jejich důsledku, prostředí nebo s nimi související atmosféry pouhá jediná věta.

TENTO STÁT JE GENOCIDNĚ ZLOČINNÝ.

> Datum: 19.03.2017 11:24
> Předmět: Dobrý den, na základě instrukcí obsažených v písemnostech zaslaných mi posledním e-mailem,
>
míním každý můj petičněpodpisový list, tedy sešitovou stránku A4, opatřit tímto titulkem:

SOUHLASÍM S KANDIDATUROU MGR. BOHUSLAVA LOJKÁSKA, STB VEDENÉHO JAKO NEPŘÁTELSKÁ OSOBA, V NEJBLIŽŠÍCH KOMUNÁLNÍCH VOLBÁCH V ČESKÉM TĚŠÍNĚ, KTERÉ SE USKUTEČNÍ NA PODZIM ROKU 2018.

Pokud toto znění není dostatečné, aby splnilo kterýsi příslušný dílčí nárok volebního zákona, sdělte mi nazpátek svoje výhrady.
Lojkásek.

Přičemž pod touto hlavičkou míním vést 4 svislé kolonky s těmito nadpisy:
- JMÉNO, PŘÍJMENÍ
- DATUM NAROZENÍ,
- MÍSTO BYDLIŠTĚ - tedy: Český Těšín, bez údaje ulice
- PODPIS
.
Vyhovuje volebnímu zákonu pro komunální volby?


* * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama