QUO VADIS, DOMINE… (5.)

14. března 2017 v 10:09> Datum: 24.02.2017 06:59
> Předmět: Dobrý den, dovoluji si požádat o následující úřední úkon,
>
opatřit razítkem a podpisem list písemnosti v příloze.
Děkuji.
Bez ohledu, jestli tak nastane, dostavím se v dopoledních hodinách v pondělí 27. února 2017, abych si vyřízené potvrzení vyzvedl.

Volím tento postup, a nikoli třeba zaslání poštou, neboť již roky nemám přístup do poštovní schránky přináležející adrese mnou obývaného bytu.

Tímto stručným vzkazem tedy začala moje kandidátská anabáze, jejíž konec určitě nedohlédnu ani za rok a půl.
Nějaký související čtenářský zájem o moje příští líčení nemohu předpokládat, odbývá-li se vše zde v blogu jsoucí obklopeno prostředím, v němž setkat se se schopností alespoň přečíst jednovětou esemesku nutno připočíst k položkám vedeným v katalozích zázraků.

Povšimnout si písmeny vypsaného faktu, že nemám přístupu do poštovní schránky, jež je součástí mnou obývaného bytu, je nad schopnosti všech sem vejdoucích, a pokud v popisu takovéhoto eliminujícího jednání, jež se děje s plným vědomím vedení i úředníků uvnitř místní radnice i podporou jim nadřízených úřadů, budu používat slova genocidní, budou ve škole získanými příklady naučeným sborem namítat, že za genocidu lze považovat teprve až hubení celých národů.

Nikdy jim nikdo neřekl, nikdy odnikud neslyšeli, že genocida se začíná prvním nezaslouženě poníženým Židem, kterýmkoli jakkoli zhanobeným lidským stvořením, a pokud tedy v tomto punktu poznovu obrátím pozornost k ohlášené mé komunální kandidatuře, mohu dodat, že jedním důvodem k ní je nehorázně špatná úroveň komunálního školství na celém území města, ve kterém už málem 70 let víceméně každý den pobývám.

Pro názornost tedy zveřejním definici genocidy ve znění mém, jak jsem o něm již dlouhé roky přesvědčen: Genocida je stav nebo výsledek státem nebo podobnou skupinou organizovaného či tolerovaného násilí vůči jedinci nebo skupině osob.

Námitek zdejších proti takovéto větě bude jistě plno, chytrolínů s výdrží pár slov nespojených gramatikou se určitě vyrojí plno, vždyť můj výrok dokonce není delší nežli ona jimi intelektově absorbovatelná esemeska, jak jsem zde už nedávno podotknul, a může proto být jednou ze srozumitelných vět mého budoucího veřejného předvolebního názoru, v městě s nenavštěvovaným židovským hřbitovem i naprostou ztrátou paměti zdejších bez ohledu na ony dávné železniční transporty naplněné těmi z Řecka, Maďarska, popřípadě Slovenska, kteří projížděli naládováni ve vagónech po kolejích středem města do necelých 100 kilometrů nedaleké Osvětimi, kterou tu mohlo být vidět o málem každé letní noci z kopce nad městem.
Neboť v dálce na severoseverovýchodním obzoru se z ní naoranžověle kouřilo, dneska na týchž zdejších místech živoří bez veřejného zájmu Vietnamci živí kšeftováním s pančovaným alkoholem pospolu s Cikány zajímajícími se díleřinou drog.


* * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama