QUO VADIS, DOMINE… (8.)

16. března 2017 v 9:39Dnešní pokračování započnu podobenstvím klepsydry, jak se jinak říkává běžně známým přesýpacím hodinám, pískovým, byť poháněcím médiem klepsyder bývala voda.
Jedná se mi totiž o záměr vyjádřit stav, jak na jedné straně ze mne díky vnitřním dispozicím mizí jeden způsob inspirace, zatímco, prostřednictvím jakýchsi stále nových a nových vnějších vlivů, odkudsi jakási jiná inspirace stále a stále přibývá.

Abych tedy vysvětlil příkladem, stručně shrnu, že se marně pokouším pustit do líčení, jak prostřednictvím oné božské pomoci jsem si onehdy pořídil slevový důchodcovský průkaz na jízdu některými vlaky, přičemž k dalšímu oddálení této epizody mě přinutil fakt, že jsem si včera odpoledne koupil ve značkovém papírnictví linkovaný sešit formátu A3, v měkkých červených deskách s jakýmsi prapodivným uměleckým potiskem, jen mě stál i s takovýmto neřádstvem na obalu 24 korun, což znamená, že v této zemi stouply od roku 1989 maloobchodní ceny více nežli desetkrát, z čehož plyne, že poslanci se za ty roky ani v jedné kadenci ničím nezasloužili, a měli by být tedy do jednoho, popřípadě do jedné, odebráni na příslušné trestné lavice.

S dotyčným sešitem, jehož řádky míním zaplňovat při příslušném předvolebním sběru 600 kusů podpisů, nastaly mi mnou zcela nechtěné, popřípadě dokonce nemíněné patálie, tedy náhlý přísun jednoho druhu oné vnější inspirace, jak jsem ji zmínil v úvodu, dokonce v množství, jež vydá na nejméně 2 příští kapitoly, slevami se vnucující České dráhy, tedy, opět, adié…

Poněvadž výsledkem mé příští snahy bude další úřední podání, zveřejním je zde v plném odeslaném znění, předtím jeho koncept ovšem někde musím sepsat, nastavuji tedy pískové hodiny na lhůtu přesýpání zhruba 1 hodiny.

> Komu: epodatelna@tesin.cz
> Datum: 16.03.2017 09:27
> Předmět: Sdělení.
>
V souvislosti s mou ohlášenou volební kandidaturou jsem si včera zakoupil za 24 korun linkovaný sešit formátu A3, v měkkých deskách, popisuji podrobně, neboť jsem se v prodejně divil, že tento stát nenabízí, popřípadě nenormuje, nějaké sešity ke sbírání obdobných petičních podpisů, když třeba sešitů různých pokladních deníků a jiných podobných účetních a administrativních pomůcek a formulářů bylo nabízeno dostatek.

1/
Poněvadž se domnívám, že volby v civilizované zemi by měly mít jakousi standardizovanou formu, naléhám tímto příkladem na zdejšího starostu, aby v této věci naléhal o změnu ve lhůtě příštích 30 kalendářních dnů na adresy ústavněprávních výborů obou komor zdejšího parlamentu.
Vždyť demokracie prostřednictvím papírových útržků již pouhou touto zevní formou není nežli demokracií korupce.

Ve druhém bodu tohoto mého podání se zmíním o okolnosti, která nastane, až se vydám s mým podepisovacím předvolebně petičním sešitem po zdejších domech a bytech.
Pokud v tomto městě neplatí nezájmem radnice analogicky běžný civilizační úzus, že osoby v domech nebydlící, by měly být pro účel jejich případných návštěv a činění vybaveny příslušným úředním průkazem nebo pověřením, žádám ihned o ráznou změnu ve lhůtě příštích 30 kalendářních dnů.
Nejlépe snad výrokem městského zastupitelstva.

2/
a/ Poněvadž jsem svou kandidaturu ohlásil 27. února dopoledne, dostavím se tedy dne 3. dubna 2017 na podatelnu Městského úřadu, abych si vyzvedl příslušnou kandidátskou průkazku nebo jiné povolení či pověření, opatřené razítkem úřadu a hodnověrným (což bude poněkud obtíž) podpisem starosty.
Poněvadž se nadto domnívám, že volby v civilizované zemi by měly mít jakousi lidsky standardizovanou formu, naléhám tímto příkladem na zdejšího starostu, aby v této věci naléhal o změnu ve lhůtě příštích 30 kalendářních dnů i na adresy ústavněprávních výborů obou komor zdejšího parlamentu.
Vždyť demokracie prostřednictvím metod podomního prodeje již pouhou touto zevní formou není nežli demokracií keťaství, šizunků, šmejdů a podloudníků.
b/ Je v civilizaci všeobecně známo, jakákoli písemnost užívána v úředním styku bývává opatřována jednacím číslem, popřípadě čímsi jako autorizací, v případě služebních armádních sešitů nejméně.
Poněvadž můj podpisový sešit zakoupený za 24 koruny včera, nic takového nemá, ve smyslu, že žádnou autorizací není opatřen, a tedy mezi případnými mými budoucími respondenty či podepisovateli žádnou žádoucí důvěryhodnost nemůže stvrzovat nebo dokládat, osvědčovat, dojdu si pro takovouto jeho úřední autorizaci k přepážce podatelny m/Městského úřadu již následné pondělí, tedy 20. března 2017.
Vždyť demokracie postavená na nelegálních neevidovaných postupech černých bookmakerů nemůže být ničím jiným, nežli demokracií stájí, chlévů, dobytka v nich, tedy i prasat.
Poněvadž se i přes takovou stávající souvislost se nadále domnívám, že volby v civilizované zemi by měly mít jakousi lidsky standardizovanou formu, naléhám i tímto příkladem na zdejšího starostu, aby v této věci naléhal o změnu ve lhůtě příštích 30 kalendářních dnů i na adresy ústavněprávních výborů obou komor zdejšího parlamentu, aby ještě před příštími komunálními volbami došlo ke změnám dosavadních, či zahrnutí zaslouženě nových, ustanovení stávajícího volebního zákona týkajícího se voleb do obecních a městských zastupitelstev.
Lojkásek.


* * *
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama